21.02
2022

„Zostaw wiersz po sygnale” - słowo o antologii

„Zostaw wiersz po sygnale” to tytuł antologii utworów laureatów Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” z lat 2008-2021 wydanej przez Krasnostawski Dom Kultury. 


Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, nosi imię jego pomysłodawcy, animatora życia literackiego w Krasnymstawie – Mariusza Kargula. 


Odcieni miłości jest nieskończenie wiele. W literaturze pięknej, o miłości odmienianej przez wszystkie przypadki i o jej odcieniach wylano już morze atramentu. Wiemy jednak, że w każdej łzie, oprócz wody i soli zawiera się uczucie, podobnie rzecz się ma z twórczością literacką. Pod warunkiem, że jest szczera i ujęta w dobrze skrojoną formę. Tak się dzieje w przypadku utworów poetyckich i prozatorskich w omawianej w antologii. 


Dr Marcin Jurzysta, autor wstępu, zaprasza do lektury: „Pozostaje tylko zaprosić Państwa do odsłuchania tej poetyckiej poczty głosowej, na której autorzy zostawili swoje wiersze po sygnale i teraz one domagają się odczytania, przygarnięcia i oswojenia. Nie odmawiajmy im, ani sobie”.


My również zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją! 🙂