14.02
2022

Warsztaty Wokalne dla Tenorów i Basów Śpiewających w Chórach oraz Zespołach Śpiewaczych

warsztaty wokalne dla tenorów i basów śpiewających
w chórach oraz zespołach śpiewaczych

  1. Organizatorem warsztatów jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

  2. Warsztaty odbędą się 12 marca 2022 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

  3. Warsztaty są przewidziane dla uczniów oraz studentów z terenu województwa lubelskiego śpiewających tenorem, basem bądź barytonem i mają amatorski kontakt ze śpiewem.

  4. Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztatach wokalnych jest wypełnienie, podpisanie i nadesłanie na adres mailowy muzyka.choralna.wok@gmail.com karty zgłoszenia. Zgłoszenia na warsztaty będą przyjmowane do 6 marca 2022 roku. Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na adres mailowy uczestnika podany na karcie zgłoszenia.

  5. Po zakończeniu wydarzenia każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w warsztatach.

  6. Udział w warsztatach jest darmowy. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego o możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

  7. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu i wyżywienia oraz nie odpowiada za rzeczy zaginione.

  8. Uczestnicy nie są objęci ubezpieczeniem NNW w trakcie trwania warsztatów.

  9. Organizator informuje, że prowadzi dokumentację fotograficzną i multimedialną warsztatów, która będzie wykorzystywana bez ograniczeń czasowych w kontekście dokumentalnym, informacyjnym oraz promocyjnym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

  10. Warsztaty poprowadzi:

Borys Somerschaf – wokalista, dyrygent, kompozytor i aranżer. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Lublina „Za znaczące osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki” oraz dwukrotny laureat „Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Lubelskiego”

 Edukację muzyczną rozpoczął w 1975 roku w Chłopięcej Szkole Chóralnej im. A. Swiesznikowa w Moskwie. Od 1982 kształcił się w niej jako dyrygent. Jego debiut w tej profesji miał miejsce w 1985 roku. W latach 1986-1991 studiował dyrygenturę chóralną na Wydziale Wokalnym w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W latach 1991-1996 ukończył Wydział Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej oraz Wydział Kompozycji Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. 1991-1997 – dyrygent i kierownik artystyczny Zespołu Wokalnego „In Corpore”. W latach 90. Jako baryton Somerschaf był również członkiem Zespołu Muzyki Dawnej „Cantus Firmus. W latach 1996-1998 był także dyrygentem „Collegium Musicum” Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku Borys Somerschaf jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Męskiego Zespołu Wokalnego „Kairos”. Jest także autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych. W latach 1997-2001, jako kierownik chóru i zespołu solistów, uczestniczył w nagraniach polskich wersji filmów dla dzieci: Anastazja, Mulan, Książę Egiptu, Toy Story II, Król Lew II, Pocachontas II, Bambi, Dzwonnik z Notre Dame, Grinch, Piękna i Bestia i innych. Komponował również muzykę do seriali telewizyjnych: Klasa na obcasach, Miodowe lata, Całkiem nowe lata miodowe oraz do innych programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych.

Jego artystyczna domena to dyrygentura i chór. Jako wokalista specjalizuje się w wykonaniach XIX i XX-wiecznych romansów rosyjskich. Wydał dwie autorskie płyty. Jako wokalista, aranżer i dyrygent uczestniczył również w nagraniach kilkunastu płyt z polską muzyką klasyczną. Brał również udział w nagraniach muzyki do filmów (Quo Vadis i Wiedźmin) oraz płyt Grzegorza Ciechowskiego, Zbigniewa Preisnera, Bajmu, Jacka Kaczmarskiego i Michała Bajora.

Od wielu lat prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży. Jest zapraszany również do współprowadzenia warsztatów organizowanych w całej Polsce oraz regularnie zasiada w jury konkursów wokalnych.

Pliki