04.10
2018

XIV Wojewódzki Przegląd Rękodzieła I Twórczości Plastycznej

PROTOKÓŁ

XIV WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU RĘKODZIEŁA I TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

LUBLIN, 4 PAŹDZIERNIKA 2018

 

W Przeglądzie wzięło udział 128 autorów. Prace konkursowe oraz 12 stoisk  zaprezentowanych przez uczestników w dniu Przeglądu oceniało Jury w składzie: 

Aleksandra Chojnacka – historyk sztuki, instruktor WOK

Aleksandra Kęcik – plastyk, instruktor WOK

Beata Urniaż-Księska – plastyk, instruktor WOK

Barbara Zalewska – plastyk, przedstawiciel PZERiI Oddział Okręgowy w Lublinie


Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


W kategorii STOISK KONKURSOWYCH


Puchary za stoiska grupowe biorące udział w Przeglądzie:

WTZ przy Fundacji AKTYWATOR, Al. Spółdzielczości Pracy, Lublin

WTZ przy Stow. "Źródło", ul. Gospodarcza, Lublin

Środowiskowy Dom Samopomocy "Misericordia", ul. Abramowicka, Lublin

Dom Pomocy Społecznej w Kiełczewicach

Koło Rękodzieła Klubu Seniora "Legenda" z Komarowa Osady

Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskowoli

Klub Seniora „Pora dla Seniora" z Suśca

WTZ przy Stow. "Źródło", ul. Radzyńska, Lublin

 

Puchary za stoiska indywidualne biorące udział w Przeglądzie:

Magdalena Hasiak

Elżbieta Janiak

Irena Pieczajka

Henryka Syty

 


W kategorii PRAC KONKURSOWYCH

Nagrody zbiorowe za całość prac:

WTZ przy Fundacji „Aktywator” w Lublinie

WTZ – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo

WTZ przy Stowarzyszeniu „Źródło” ul. Radzyńska, Lublin

Klub Seniora „Pora dla Seniora" z Suśca

Środowiskowy Dom Samopomocy „Misericordia”, ul. Abramowicka, Lublin

Dom Pomocy Społecznej w Ruskich Piaskach

WTZ w Ostrowie Lubelskim

Dom Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku


Nagrody indywidualne 

Maria Małecka

Sylwia Skubis

Elżbieta Duda

Joanna Kłopot

Jarosław Kamiński

Stanisław Majewski

Monika Matuła-Wetzlich

Sabina Seroczyńska-Kozuba

Beata Grabiec

Maria Sitkowska 

Alicja Swatko

Irena Pieczajka

Elżbieta Janiak

 

Wyróżnienia grupowe:

WTZ „Misericordia” przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym w Lublinie, ul. Głuska

WTZ przy Stowarzyszeniu „Źródło” ul. Gospodarcza, Lublin

Środowiskowy Dom Samopomocy typ B i C, Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie, ul. Zbożowa

Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, Lublin

Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnoscią Intelektualną, ul. Poturzyńska, Lublin

Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i Ich Przyjaciół „Drgawka”

WTZ w Grabowicy

Dom Pomocy Społecznej w Kiełczewicach


Wyróżnienia indywidualne

Danuta Marcinek

Marcin Koterski

Jan Kurowski

Magdalena Kisielewska

Łukasz Kudełka

Patryk Tkaczyk

Urszula Abramek

Marta Babinicz-Witucka

Barbara Bierejszyk

Helena Mazurek

Karolina Ratajewska

Małgorzata Próchniak

Katarzyna Dziadosz

Malwina Macieńko

Cezary Augustyniak

Maria Szczygielska

Aneta Majchrzak

Kazimiera Siek

Anna Cioczek

Anna Kozak

Marta Burda

Katarzyna Piasecka

Piotr Góra

Ewa Głowacka

Jadwiga Wójcik

 


Puchary zostały ufundowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie. Nagrody i wyróżnienia ufundował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.


 


 


  


OTWARCIE XIV PRZEGLĄDU I UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD 

04.10.2018 GODZ. 12.00

W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU KULTURY W LUBLINIE

WSTĘP WOLNY OD GODZINY 10.00