Folklor Firlej Festiwal 2022

Miło nam poinformować, że Biuro WOK CSK Lublin zostało partnerem w realizacji projektu  dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury  Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska – edycja 2022. 


Już 16 lipca, w sobotę, Firlej będzie rozbrzmiewał muzyką ludową. Nad jeziorem zagości folklor z różnych stron Polski. A wszystko za sprawą imprezy „Folklor Firlej Festiwal 2022”, która odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     Każdy, kto lubi polską tradycję i folklor znajdzie tego dnia w Firleju coś dla siebie. Już od godziny 18.00 rozpoczną się koncerty zaproszonych kapel. Zacznie rodzima kapela „To i Owo” z Kamionki. Potem zagra Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Następnie przeniesiemy się w muzyczne klimaty Podkarpacia i wystąpi Kapela Bachórzanie. Jako gwiazda wieczoru na scenie zaprezentuje się zespół „Trebunie Tutki” z Zakopanego prezentując muzykę góralską. Dodatkowo zaprezentowana zostanie wystawa strojów ludowych.  Serdecznie zapraszamy.

Galeria